Kassaaparaadi paigaldamise kohustus ja toimingute peatamine

Peame poodi, kus müük registreeritakse kassaaparaatide abil. Väga sageli soovivad kliendid maksta ostetud kaupade eest välisvaluutas, eriti eurodes. Kas on võimalik registreerida kassas välisvaluutas?

Seoses kunstiga. 111 jagu Käibemaksuseaduse 3a punkti 1 alusel, pidades arvestust kassaaparaatide abil, peavad käibemaksumaksjad printima iga müügi kohta kviitungi või arve ja väljastama kliendile trükitud dokumendi.

MirapatchesMirapatches Tõhus viis kaalust alla võtta

Paragrahvi 10 lõikes 3 Määruse tehniliste tingimuste punkt 1, punkt 14, sarnane § 8 lõikega 8. Kassaaparaate käsitleva määruse 1 punktis 14, milles on teavet, mida tuleks arvestada eelarvekontol, peame tingimata märkima valuuta, milles müük registreeritakse, vähemalt kogu brutomüügi ulatuses.

Põhikriteeriumid ja tehnilised tingimused, millele kassaaparaadid peavad vastama, on registreeritud, kuid tehnilisi tingimusi käsitleva määruse artiklis 2.

Seega § 14 lg. Selle õiguse kohaselt peaks ladude müügiprogramm muu hulgas olema funktsioon: võimaldab maksumaksjal muuta selle valuuta nime, milles müük registreeritakse, või selle lühendit ning programmeerida antud muudatuse ette, sisestades muudatuse aja ja aja; müügiaruannete alustamise kuupäeva ja kellaaja salvestamine maksumällu uues valuutas, samuti brutomüügisumma teisendamine teistesse valuutadesse, kusjuures konverteerimise tulemus koos vahetuskursi ja makse esitamisega tuleb eelarvekontole lisada pärast antud ühikute logoga fiskaalkonto ; ümberarvestus tuleb ette valmistada vähemalt kuue kümnendkoha täpsusega ja ümberarvestuse tulemus tuleb ümardada kahe kümnendkoha täpsusega.

Välisvaluutade nimetuste lühendite tähistamiseks kasutatakse tähiseid, mida kasutab Poola riigipank.

Seega, kui maksumaksjal on idee müüa kaupu tarbijatele, kes maksavad hinda välisvääringus, siis reeglina peab neil olema kassaaparaat, mis on varustatud tööga, mis võimaldab vahetuskursi konverteerida.

Küsimuse pideva reprodutseerimise vormist võib järeldada, et ostetud kauba hind laekub eurodes perioodil, mil juhtumi väärtus väljendatakse zlottides. Käibemaksu käsitlevad määrused ei reguleeri küsimust, millise vahetuskursi peame võtma, et konverteerida Poola zlotti eurodeks.